cevikmaymun
MERHABA!
Ben Fulya.  2012 yılından bu yana yoga yaparken aynı zamanda fırsat buldukça mimarlık mesleğimi devam ettirmekteyim. Zaman içerisinde kendi kendime pratik ettiğim yogayı daha derinden öğrenmek, yaptıklarımın ne kadar doğru olduğunu sorgulamam üzerine  değerli eğitmenim Rana Ortan ile  200 Saatlik Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimi'mi tamamladım.  Her ne kadar yola sadece öğrenmek niyetiyle çıksam da bugün, öğretmek kısmı hakkında edindiğim donanım ile yogayı bir de matın diğer tarafından pratik etmeye devam ediyorum. 
 
Hamile Yogası eğitimim kapsamında ise, kadın bedeni ve rahim şifası üzerine yaptığı farkındalık çalışmalarıyla yoluma ışık tutan Şaylan Yılmaz önderliğinde Hamile Yogası eğitimimi tamamlayarak, doğumun ve hamileliğin mucizevi yolculuğunu yoga vesilesi ile yeniden gözlemleme şansına sahip oldum. Devam eden süreç içerisinde bilgilerimi Ayca Yılmaz ve Nur Sakallı önderliğinde 85 saatlik bir eğitim ile tazeledim. 
Bugün kendi mini stüdyomda ya da kişiye özel yerlerde özel  ve ya  grup dersleri vererek, birlikte çoğalmaktan ve üretmekten çok keyif alıyorum.
 Kendi yoga yolculuğumda edindiğim tüm bilgiyi paylaşmak, hem kendime hem de size bir kayıt ortamı sunmak için Hint mitolojik tanrısı Hanuman'ın hikayesinden esinlenerek çevikmaymun yoga blogunu kurdum. Paylaşılan tüm yazı ve görseller, çeşitli kaynaklardan derlendiği gibi kendi kişisel birikimimi de içermektedir. Amacım sadece dağılmış bilgileri kendim için bir araya getirmek, bir kişisel ansiklopedi yaratarak ilgilenen insanlarla da bu birikimi paylaşmaktır. 
 Tıpkı çevik maymun Hanuman gibi çocuksu saf bilincinizle bana herhangi bir şey yazmak isterseniz iletişime geçebilirsiniz. Birlikte pratik etmek isterseniz, lütfen çekinmeden bana ulaşın. Birlikte çoğalalım.
 
Sevgilerimle,
Fulya