top of page
Hamile Yogası

Doğum şeklin ne olursa olsun, biraz nefeslenmek, kendine bakmayı, bedenini dinlemeyi öğrenmek, bebeğini biraz daha fazla nefesle beklemek, birlikte gevşemeyi öğrenerek doğuma ve doğum sonrasına fiziksel ve ruhsal olarak hazırlanmak için hamile yogası yapıyoruz.

Aylık katılım ile haftada iki ders olmak üzere 8 ders hamile yogası derslerime katılarak gebelik dönemi boyunca bebeğine ve doğuma hazırlanabilirsin. 

Katılmak için gerekli olan ise gebeliğinin 14. haftasını tamamlamış ve hamile yogası yapmak için doktorundan onay almış olmak. 

Dersler güncel ders günü ve saatlerinde 'online' olarak grup dersi şeklinde, zoom platformu üzerinden yapılmaktadır. Dilersen elbette özel ders de alabilirsin. Her anne ile tek tek ilgilenmek, tanımak, sohbete alan açabilmek adına gruplar belirli kişi sayısı ile sınırlandırılmıştır. 

Online olmasından endişe ediyorsan eğer, benimle online derslerine hiç ara vermeden devam eden ve evlatlarını sağlıkla kucaklarına alan annelerin mesajlarına yan tarafta bir göz atabilirsin.
.

Hamile Yogası ne işe yarar?

Esneme, zihinsel merkezleme ve odaklanmış nefes almayı teşvik eden çok yönlü bir yaklaşımıdır.

Araştırmalar, doğum öncesi yoganın güvenli olduğunu ve hamile kadınlar ve bebekleri için bir çok faydası olabileceğini göstermektedir.

Uyku kalitesini iyileştirebilir.

Stresi ve kaygıyı azaltır.

Doğum için gerekli olan kasların gücünü, esnekliğini ve dayanıklılığını artırır.

Bel ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı ve nefes darlığını azaltır.

Diğer hamile kadınlarla tanışıp bağlanmanıza ve yeni bir ebeveyn olmanın zorlu olabilecek hallerine hazırlanmanıza yardımcı olur. Aklına takılan diğer tüm soruların yanıtlarına aşağıdaki sıkça sorulan sorular kısmında belki cevap bulabilirsin. Göz atmanı öneririm. 

 

Hamile Yogasi

Hamile yogası grup derslerime kayıt olmak için  HEMEN TIKLA!

Seninle ve bebeğinle tanışmak için sabırsızlanıyorum.

Dogum Hikayeleri

bottom of page